Παρακολουθήστε ζωντανά την ομιλία του Κ. Δασκαλάκη στο Τμ. Πολιτικών Μηχανικών Ξάνθης

Ζωντανά θα μεταδοθεί η ομιλία του Καθηγητή του Μ.Ι.Τ. Κωνσταντίνου Δασκαλάκη στην Ξάνθη, στον σύνδεσμο www.livezone.gr/event/

Την Παρασκευή 17 Ιανουαρίου και ώρα 19:00 μ.μ. το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης έχει τη χαρά να φιλοξενεί τον διεθνούς φήμης Έλληνα Καθηγητή του Μ.Ι.Τ. κ. Κωνσταντίνο Δασκαλάκη, ο οποίος θα δώσει ομιλία με θέμα “Υπολογιστική επανάσταση: Πώς οι ψηφιακές τεχνολογίες αλλάζουν τον κόσμο γύρω μας“, στο Αμφιθέατρο 1 του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών στην πανεπιστημιούπολη Κιμμερίων Ξάνθης.

Την εκδήλωση συνδιοργανώνουν ο Δήμος Ξάνθης και το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης σε συνεργασία με τα Διεθνή Βραβεία G. Sciacca.