ΑρχικήΝέαΑνοιχτή εκδήλωση για την ανάπτυξη της Πολυτεχνικής Σχολής του Π.Θ.

Ανοιχτή εκδήλωση για την ανάπτυξη της Πολυτεχνικής Σχολής του Π.Θ.

Η Σύγκλητος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνει δημόσια ανοιχτή εκδήλωση με θέμα: «Το Σχέδιο Ανάπτυξης της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στα Παλαιά Βόλου», στο Αμφιθέατρο του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης (Πεδίον Άρεως), την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου, στις 2.00 το μεσημέρι. Θα μιλήσουν εκπρόσωποι του Πανεπιστημίου και Φορέων της πόλης του Βόλου.

Όπως αναφέρεται σε ανακοίνωση, «η Σύγκλητος καλεί την Πολιτεία, την Περιφέρεια Θεσσαλίας, το Δήμο Βόλου, τα πολιτικά κόμματα, τους βουλευτές του Νομού, τους παραγωγικούς και κοινωνικούς φορείς και τους πολίτες να στηρίξουν έμπρακτα το Πανεπιστήμιο, στην προσπάθειά του να αναπτυχθεί προς όφελος των νέων ανθρώπων, των σημερινών και μελλοντικών φοιτητών/τριών μας, της κοινωνίας και της πόλης του Βόλου».

magnesianews.gr