ΑρχικήΝέαΔιεθνές σεμινάριο "1st European Seminar on the Utilization of Electric Arc Furnace...

Διεθνές σεμινάριο “1st European Seminar on the Utilization of Electric Arc Furnace Slags”

AUTH_Polytechnic_Faculty_GateΣτα πλαίσια του ερευνητικού προγράμματος SLAG-PROD διοργανώνεται από το Εργαστήριο Δομικών Υλικών (Τμ. Πολιτικών Μηχανικών A.Π.Θ.)  διεθνές σεμινάριο με τίτλο “1st European Seminar on the Utilization of Electric Arc Furnace Slags” στις 10 Ιουνίου του 2015, στο χώρο του Κέντρου Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων του Α.Π.Θ.

Αντικείμενο του σεμιναρίου είναι η χρήση των παραπροϊόντων της χαλυβουργίας στις κατασκευές και ομιλητές θα είναι διακεκριμένοι επιστήμονες από την Ελλάδα και το εξωτερικό, σύμφωνα με το φυλλάδιο.

Το αντικείμενο του σεμιναρίου αφορά τόσο επαγγελματίες όσο και φοιτητές μηχανικούς. Η παρακολούθηση θα είναι δωρεάν και θα δοθεί πιστοποιητικό συμμετοχής.
Λόγω των περιορισμένων θέσεων θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, οπότε οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να εκδηλώσουν ενδιαφέρουν στο [email protected]

civil.auth.gr