ΑρχικήΝέαΠαγκόσμιο Συνέδριο Ακουστικής και Δονήσεων

Παγκόσμιο Συνέδριο Ακουστικής και Δονήσεων

synad

Το 23ο Παγκόσμιο Συνέδριο Ακουστικής και Δονήσεων – ICSV23 (International Congress on Sound & Vibration) διοργανώνεται 10 – 14 Ιουλίου 2016 στην Αθήνα, από το Εργαστήριο Περιβαλλοντικής Ακουστικής Συγκοινωνιακών Έργων «Ε.Π.Α.Σ.Ε.» του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (Συγκοινωνιακός Τομέας) της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και το IIAV (International Institute of Acoustics & Vibration).

Η εκδήλωση υλοποιείται σε συνεργασία με το Ελληνικό Ινστιτούτο Ακουστικής (ΕΛΙΝΑ) και τον Σύλλογο Ελλήνων Συγκοινωνιολόγων (ΣΕΣ).

Στο πλαίσιο του ICSV23, θα πραγματοποιηθεί ειδική συνεδρία με έμφαση στη στρατηγική χαρτογράφηση του περιβαλλοντικού θορύβου στα ελληνικά και νότιο-ευρωπαϊκά αστικά κέντρα και την αντιθορυβική προστασία από τη λειτουργία αυτοκινητοδρόμων.

Πηγή:tee.gr